Termin ministrant pochodzi od łacińskiego słowa ministrare, które oznacza służyć. Ta służba objawia się przy ołtarzu podczas liturgii, zadaniem ministranta jest bowiem pomaganie kapłanowi w sprawowaniu świętych czynności. W ten sposób ministrant de facto służy Panu Bogu. Jednak nie można być dobrym ministrantem, jeśli nie jest się dobrym człowiekiem, dobrym uczniem Chrystusa Możliwość bycia blisko największych cudów na świecie, jakie się dokonują podczas każdej Mszy Świętej jest wielkim zaszczytem i wyróżnieniem, jednak równocześnie wiąże się ze sporą odpowiedzialnością. Ministrant jest tym, kto ma stanowić wzór. Dlatego też ministrant powinien zawsze pamiętać o tym, żeby jak najczęściej korzystać z sakramentów – przede wszystkim spowiedzi i Eucharystii – oraz żyć w łasce uświęcającej. Bycie ministrantem nie zaczyna się w momencie rozpoczęcia liturgii i nie kończy się z jej zakończeniem. Tą granicą również nie jest zakrystia.
Ministrantem jest się cały czas. Zarówno w sprawach poważnych jak dawanie swoją postawą świadectwa jak i tych pełnych śmiechu i radości podczas wspólnych działań. Bo bycie ministrantem to również życie w wspólnocie ministranckiej: wzajemne pomaganie sobie i wspieranie innych działań parafii, ale także chwile wspólnej zabawy, wycieczki, czy uprawiania sportu. To wszystko wreszcie jest świetną okazją do poznania wspaniałych ludzi, czy nierzadko zbudowania wieloletnich przyjaźni.
Spotkania dla kandydatów i ministrantów odbywają się w każdy poniedziałek po Mszy Świętej o godz. 18.00 w salce parafialnej. Zapraszamy wszystkich chłopców, którzy chcieliby dołączyć do grona ministrantów na poniedziałkowe spotkania.