MINISTRANCI I LEKTORZY

Termin ministrant pochodzi od łacińskiego słowa ministrare, które oznacza służyć. Ta służba objawia się przy ołtarzu podczas liturgii, zadaniem ministranta jest bowiem pomaganie kapłanowi w sprawowaniu świętych czynności. W ten sposób ministrant de facto służy Panu Bogu. Jednak nie można być dobrym ministrantem, jeśli nie jest się dobrym człowiekiem, dobrym uczniem Chrystusa Możliwość bycia blisko największych cudów na świecie, jakie się dokonują podczas każdej Mszy Świętej jest wielkim zaszczytem i wyróżnieniem, jednak równocześnie wiąże się ze sporą odpowiedzialnością. Ministrant jest tym, kto ma stanowić wzór. Dlatego też ministrant powinien zawsze pamiętać o tym, żeby jak najczęściej korzystać z sakramentów – przede wszystkim spowiedzi i Eucharystii – oraz żyć w łasce uświęcającej. Bycie ministrantem nie zaczyna się w momencie rozpoczęcia liturgii i nie kończy się z jej zakończeniem. Tą granicą również nie jest zakrystia.
Ministrantem jest się cały czas. Zarówno w sprawach poważnych jak dawanie swoją postawą świadectwa jak i tych pełnych śmiechu i radości podczas wspólnych działań. Bo bycie ministrantem to również życie w wspólnocie ministranckiej: wzajemne pomaganie sobie i wspieranie innych działań parafii, ale także chwile wspólnej zabawy, wycieczki, czy uprawiania sportu. To wszystko wreszcie jest świetną okazją do poznania wspaniałych ludzi, czy nierzadko zbudowania wieloletnich przyjaźni.

Spotkania dla kandydatów i ministrantów odbywają się w każdy poniedziałek po Mszy Świętej o godz. 18.00 w salce parafialnej. Zapraszamy wszystkich chłopców, którzy chcieliby dołączyć do grona ministrantów na poniedziałkowe spotkania.

PARAFIA INFORMACJE

SPOWIEDŹ
Spowiedź
• Podczas każdej Mszy św. w tygodniu oraz w niedzielę.
• W I piątek miesiąca od godz. 16.3o.
Warunki dobrej spowiedzi
• Rachunek sumienia
• Żal za grzechy
• Mocne postanowienie poprawy
• Szczera spowiedź
• Zadośćuczynienie Bogu i bliźniemu
Więcej

MSZE ŚWIĘTE
W niedzielę i święta:
• 6:30 - dla ogółu wiernych, po Mszy świętej GODZINKI
• 8:00 - dla ogółu wiernych, po Mszy świętej WYPOMINKI
• 9:30 - dla młodzieży
• 11:00 - dla dzieci
12:30 - suma za parafian (chrzty)
• 18:00 - dla ogółu wiernych
W dni powszednie:
• 6:30
• 8:00
• 17:00
• 18:00
Codziennie od poniedziałku do soboty o godz. 11.00 Msza święta połączona z nowenną do Chojeńskiej Matki Bożej Pocieszenia.
W soboty:
• 6:30
• 8:00
• 17:00
• 18:00
KANCELARIA PARAFIALNA
Kancelaria parafialna czynna jest:
• codziennie rano od poniedziałku do piątku od godz. 9.00 - 11.00 i po południu od godz. 16.00 - 17.30
• w soboty tylko od 9.00 - 11.00
• W niedziele i święta kancelaria nieczynna.
• tel: 042 646-76-85

GALERIA

SANKTUARIUM

Łaskami słynący wizerunek Matki Bożej Pocieszenia zwanej Chojeńską od kilku już wieków otaczany jest czcią przez wiernych. Świadectwem kultu są ofiarowywane wota – te najstarsze pochodzą już z XVII wieku. Więcej

POZOSTAŁE INFORMACJE

W NASZEJ ARCHIDIECEZJI
Zapraszamy do odwiedzenia strony naszej Archidiecezji Łódzkiej Więcej o Archidiecezji Łódzkiej
AKTUALNOŚCI
Zobacz co dzieje się w naszej parafii Więcej
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
Jeśli chciałbyś sprawdzić nasze ostatnie ogłoszenia zapraszamy Więcej
BIERZMOWANIE
Sakrament bierzmowania w naszej parafii jest udzielany w maju uczniom klas 3 gimnazjum. Dorosłych, którzy nie przyjęli jeszcze tego sakramentu, a chcą to uczynić prosimy, by zgłaszali się do kancelarii parafialnej. Więcej